תמונת אודות תמונת אודות

אודותינו

ספר: חפץ קומפקטי, גנרי, פרקטי, בעל גוף כמעט אחיד ופנים משתנות. צנוע משהו, לא מקורי, עמידותו בינונית אך איתנה, דבר שהשימוש בו כרוך בהשקעה, פרשנות וזמן.

ערים שינו את צורתן ושמותיהן, דורות התחלפו, לעתים אף בלי להותיר סימן. אבל הספר חי בימינו ובינינו כדינוזאור עקשני המסרב להיכחד, מעבר לשינויים אקלימיים, מלחמות ומהפכות, אופנות ושלטונות. במובן הזה הספר הוא נס.

תחביבה של הוצאת תשע נשמות הוא הגילוי. ציד יצירות שקריאתן עשויה לספק נחמה ספרותית. המשותף לכל הספרים: היותם טקסטים המודעים לצורתם, ולמבני הדמיון, המשחק, השפה וההמצאה שפועלות בהם. במילים אחרות, יצירות חריגות שאפשר לקרוא אותן באמצעות ״העין הפנימית״ של הקורא, כפי שכינה זאת ההוגה ג׳ון ברג׳ר.

כל היתר משתנה: תקופות, כוונות, מקצבים, מדינות, שפות מקור, ותכנים. שמות המשחק הם אקלקטיות רדיקלית, יכולת הפתעה, פיתוח תאוות ליקוט, יצירת קרבה עיצובית, ופיתוח – מצד הספרים – של יצר בלתי נשלט לשרוד.

ברוכים הבאים להוצאת "תשע נשמות".

צוות

אוריאל קון

אוריאל קון

עורך ההוצאה, יליד בואנוס איירס, ארגנטינה; מתגורר בירושלים מאז שנת 1998.  למד בינוי ערים בטכניון וארכיטקטורה בבצלאל, שם הוא מלמד. לפני עשור החל לכתוב ולפרסם באופן שיטתי מסות על ארכיטקטורה, מוזיקה, צילום, ספרות וביקורת תרבות. אוריאל היה שותף לבניית הסדרה “ליברו” לספרות לטינו אמריקנית בהוצאת כתר יחד עם הילית חמו-מאיר, הוא ייסד את סדרת “אלדורדו” לספרות לטינו אמריקנית חדשה בהוצאת כרמל, שימש  כעורך ראשי  בהוצאת “סמטאות”, והיה עורך ושותף בהוצאת ״זיקית״. בתחומים אחרים אוריאל עסק בפעילויות מגוונות: ערך והפיק סימפוזיונים בינלאומיים בנושאי אורבניזם, ערים מחולקות, קיימות, זכויות אדם ושימור, לימד ספרות מודרנית ב״מנשר״, אצר תערוכות והפיק דיסקים בתחום הג’אז. היה מנהל אמנותי ומפיק של סדרות ג’אז ומוזיקה חדשה בירושלים, כגון"The Vanguard”, “The Swedish Chef”, ו”Jerusalem Jazz Sessions”. כמו כן היה שותף להקמת אתרי תרבות מקוונים ולפרויקטים רבים אחרים שחלקם נותרו בגדר חלום. תשע נשמות היא הפלטפורמה העצמאית לחלוטין הראשונה שבה הוא פועל.
uriel@9livespress.com

אריקה מחיה

אריקה מחיה

"מערכת". בלשנית, למדה ספרות צרפתית וכיום סטודנטית לתואר שני בספרות כללית והשוואתית ובתוכנית מצטיינים בבית הספר מנדל, באוניברסיטה העברית. בנעוריה בקולומביה, בין יריות כנופיות הסמים, רקדה בלט, למדה שפות וקראה ספרים. לקולומביה היא מתגעגעת, לא ליריות אלא לחופי הים הבתוליים ולמאכלים: ארפס, פריחולס ואחיאקו.

גיא פינקלשטיין

גיא פינקלשטיין

סופרת, משוררת ועורכת ילידת באר שבע. מתגוררת בתל אביב. בעלת תואר ראשון בפילוסופיה ותולדות האמנות מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות מאוניברסיטת תל אביב. מייסדת ועורכת כתב העת הספרותי ״צ׳יקיטיטו״.

ליאת קימחי בראודה

ליאת קימחי בראודה

"חנות אונליין". צלמת בוגרת קאמרה אובסקורה. למדה חינוך ואומנות באוניברסיטת לידס. באה מהעיר הגדולה אל חיי הכפר על גבול הרצועה, שם בעקבות אימא ספרנית הפכה לספרנית בעצמה. ליאת מטפלת הומיאופתית ואימה לשישה שאוהבים סיפורים.

דוד בן הרא”ש

דוד בן הרא”ש

אמן העוסק בפיסול ובמיצב לצד עיסוק בטיפוגרפיה ובעיצוב ספרים. סטודנט בתוכנית לתואר שני באמנויות (M.F.A) בצלאל, תל אביב. היה המעצב של הוצאות הספרים זיקית, בבל, סמטאות, סדרת אלדורדו (הוצאת כרמל) ועוד. הציג תערוכת יחיד בגלריה הלובי - מקום לאמנות ובתערוכות קבוצתיות במוזיאון אשדוד לאמנות, במוזיאון ארץ ישראל, בגלריה אוניברסיטת בן גוריון בנגב, בגלריה לאמנות נצרת ועוד. www.davidbenarroch.com

אנמרי בארטפלד

אנמרי בארטפלד

מתגוררת בירושלים, למדה בבצלאל ובאוניברסיטה העברית. משמרת של חפצים ארכיאולוגיים במוזיאון ישראל, מתרגמת ומאיירת.

דיטה גוטמן

דיטה גוטמן

קוראת, עורכת, לקטורית, מגיהה, עבדה 12 שנים ב"עם עובד" ולאחרונה עם "זיקית", "לוקוס" ו"תשע נשמות".