תמונת אודות תמונת אודות

אודותינו

ספר: חפץ קומפקטי, גנרי, פרקטי, בעל גוף כמעט אחיד ופנים משתנות. צנוע משהו, לא מקורי, עמידותו בינונית אך איתנה, דבר שהשימוש בו כרוך בהשקעה, פרשנות וזמן.

ערים שינו את צורתן ושמותיהן, דורות התחלפו, לעתים אף בלי להותיר סימן. אבל הספר חי בימינו ובינינו כדינוזאור עקשני המסרב להיכחד, מעבר לשינויים אקלימיים, מלחמות ומהפכות, אופנות ושלטונות. במובן הזה הספר הוא נס.

תחביבה של הוצאת תשע נשמות הוא הגילוי. ציד יצירות שקריאתן עשויה לספק נחמה ספרותית. המשותף לכל הספרים: היותם טקסטים המודעים לצורתם, ולמבני הדמיון, המשחק, השפה וההמצאה שפועלות בהם. במילים אחרות, יצירות חריגות שאפשר לקרוא אותן באמצעות ״העין הפנימית״ של הקורא, כפי שכינה זאת ההוגה ג׳ון ברג׳ר.

כל היתר משתנה: תקופות, כוונות, מקצבים, מדינות, שפות מקור, ותכנים. שמות המשחק הם אקלקטיות רדיקלית, יכולת הפתעה, פיתוח תאוות ליקוט, יצירת קרבה עיצובית, ופיתוח – מצד הספרים – של יצר בלתי נשלט לשרוד.

ברוכים הבאים להוצאת "תשע נשמות".

צוות

אוריאל קון

אוריאל קון

עורך ההוצאה, יליד בואנוס איירס, ארגנטינה; מתגורר בירושלים מאז שנת 1998.  למד בינוי ערים בטכניון וארכיטקטורה בבצלאל, שם הוא מלמד. לפני עשור החל לכתוב ולפרסם באופן שיטתי מסות על ארכיטקטורה, מוזיקה, צילום, ספרות וביקורת תרבות. אוריאל היה שותף לבניית הסדרה “ליברו” לספרות לטינו אמריקנית בהוצאת כתר יחד עם הילית חמו-מאיר, הוא ייסד את סדרת “אלדורדו” לספרות לטינו אמריקנית חדשה בהוצאת כרמל, שימש  כעורך ראשי  בהוצאת “סמטאות”, והיה עורך ושותף בהוצאת ״זיקית״. בתחומים אחרים אוריאל עסק בפעילויות מגוונות: ערך והפיק סימפוזיונים בינלאומיים בנושאי אורבניזם, ערים מחולקות, קיימות, זכויות אדם ושימור, לימד ספרות מודרנית ב״מנשר״, אצר תערוכות והפיק דיסקים בתחום הג’אז. היה מנהל אמנותי ומפיק של סדרות ג’אז ומוזיקה חדשה בירושלים, כגון"The Vanguard”, “The Swedish Chef”, ו”Jerusalem Jazz Sessions”. כמו כן היה שותף להקמת אתרי תרבות מקוונים ולפרויקטים רבים אחרים שחלקם נותרו בגדר חלום. תשע נשמות היא הפלטפורמה העצמאית לחלוטין הראשונה שבה הוא פועל.
uriel@9livespress.com

דוד בן הרא”ש

דוד בן הרא”ש

אמן העוסק בפיסול ובמיצב לצד עיסוק בטיפוגרפיה ובעיצוב ספרים. סטודנט בתוכנית לתואר שני באמנויות (M.F.A) בצלאל, תל אביב. היה המעצב של הוצאות הספרים זיקית, בבל, סמטאות, סדרת אלדורדו (הוצאת כרמל) ועוד. הציג תערוכת יחיד בגלריה הלובי - מקום לאמנות ובתערוכות קבוצתיות במוזיאון אשדוד לאמנות, במוזיאון ארץ ישראל, בגלריה אוניברסיטת בן גוריון בנגב, בגלריה לאמנות נצרת ועוד. www.davidbenarroch.com

אנמרי בארטפלד

אנמרי בארטפלד

מתגוררת בירושלים, למדה בבצלאל ובאוניברסיטה העברית. משמרת של חפצים ארכיאולוגיים במוזיאון ישראל, מתרגמת ומאיירת.

דיטה גוטמן

דיטה גוטמן

קוראת, עורכת, לקטורית, מגיהה, עבדה 12 שנים ב"עם עובד" ולאחרונה עם "זיקית", "לוקוס" ו"תשע נשמות".

ברנרדו פרננדס "בף״

ברנרדו פרננדס "בף״

ברנרדו פרננדס, המכונה בף, הוא מאייר, סופר, מספר סיפורים ומעצב גרפי. נולד במקסיקו סיטי, 1972. פרסם ארבעה-עשר ספרים, וביניהם רומנים, ספרי סיפורים ורומנים גרפיים. בף הוא אחד מהסופרים המקסיקנים הצעירים הבולטים ביותר, וזכה בפרסים ספרותיים על יצירתו: פרס אוטרה וואלטה דה טוארקה לרומן (מקסיקו), פרס רומן בלשי לספר ביכורים לזכר סילבריו קניידה (ספרד), פרס איגנוטוס מאת האיגוד הספרדי לפנטזיה, מדע בדיוני ואימה.